قانون پارتو در فروش و تاثیر آن در زندگی و کسب و کار

اصل یا قانون پارتو در فروش

اصل یا قانون پارتو یکی از اصل های زندگی ما است که باید آن را بدانیم و از آن در تمام جنبه های زندگی مان استفاده کنیم. این اصل دقیقا نقشه راه ما زندگی، کسب و کار ماست که باید به آن و اصول آن مسلط باشیم. در این مقاله قصد دارم قانون پارتو یا همان قانون ۲۰ ۸۰ را در جنبه های مختف بررسی کنم. پس همراه من باشید.

قانون پارتو چیست؟

اصل پارتو یا همان قانون ۲۰ ۸۰، توسط یک اقتصاد دان ایتالیایی به نام ویلفردو پارتو ارائه شد. پارتو پی برد که ۸۰ درصد ثروت کشور تنها دست ۲۰ درصد خانواده ها هست. و طبق این اصل سعی کرد تمام جنبه های زندگی اش را بر اساس همین اصل پیروی کند. بعد اینکه متوجه شد تقریبا در تمام جنبه های زندگی این اصل صادق است اصل یا قنون ۲۰ ۸۰ یا اثل پارتو به وجود آمد.

نقش قانون پارتو در فروش

قانون پارتو یا همان قانون ۲۰ ۸۰ می گوید که ۲۰ درصد مشتریان ما، ۸۰ درصد درآمد کسب و کارمان را شکل می دهند. ۲۰ درصد مشتریان ما ۸۰ درصد شکایات و نارضایتی ها را به وجود می آورند. با دانستن این اصل می توانیم فکر اساسی در مورد کسب و کار خودمان بکنیم. شاید نیاز باشد وقتمان را آزادتر کنیم و فقط به آن ۲۰ درصد از مشتریانمان خدمات دهیم.

تنبل ها با قانون پرتو چه می کنند؟

نحوه استفاده صحیح از قانون پارتو در مدیریت زمان این است که سختترین و پیچیده ترین کارها را که با انجام آن سود قابل توجهی ایجاد می شود، به اول صبح زمانی که انرژی زیاد است موکول کنیم و بقیه کارها را به بعد آن. اما بعضی ها درست از این اصل استفاده نمی کنند و مثلا چک کردن اینستاگرام و شبکه های اجتماعی و ایمیل ها را اول صبح انجام می دهند و معمولا نتیجه خوب و همچنین درآمد خوبی ندارند و مدام از این موضوع شکایت دارند.

قانون پارتو در زندگی شخصی

این اصل فقط برای کسب و کار نیست و در تمام جنبه های زندگی قابل استفاده است. برای مثال ۸۰ درصد دعوا و نارضایتی های زناشویی فقط حاصل ۲۰ درصد از اعمال هست. و برعکس شما می توانید با ۲۰ درصد کارهای فوق العاده برلی همسرتان ۸۰ درصد رضایت او را بدست بیورید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.