۵ تکنیک زبان بدن در مذاکره تجاری

زبان بدن در مذاکره تجاری

انسان در تمام مراحل زندگی اش نیاز به مذاکره دارد. و از این موقعیت ها نمی تواند فرار کند. پس بهترین کار این است که مهارت های مذاکره را یاد بگیریم. با مطالعه این مقاله ( ۵ تکنیک زبان بدن در مذاکره تجاری ) قادر خواهید بود اکثر مذاکرات تجاری خود را به بهترین نحو ممکن برگزار کنبد.

 

تکنیک اول زبان بدن در مذاکره : آینه باشید

این بر ما پوشیده نیست که هر کسی در کنار کسی شبیه خودش دوست دارد تعامل بیشتری داشته باشد و حس خیلی خوبی می گیرد. به همین منظور در جلسات مذاکره، برای اینکه ارتباطات قوی تر و موثر تری برقرار کنیم، کافیست در ابندای مذاکره، صندلی ها رو دقیقا رو به روی هم باشد و کاملا در مذاکره رو بروی هم بنشینید. در مرحله دوم، حرکات طرف مذاکره را تقلید کنید. ولی با فاصله ۱۵ -۲۰ ثانیه و سعی کنید تابلو نباشید و خیلی آرام و آهسته اقدام کنید.

 

تکنیک دوم زبان بدن در مذاکره : یادداشت بردارید

قبل از شروع جلسه مذاکره یک دفترچه و خودکار همراه داشته باشید و زمانی که طرف مذاکره رو بروی شما قرار دارد و صحبت می کند، خوب گوش دهید و یادداشت بردارید.این کار باعث می شود که شخص احساس کند صحبت های او برای ما مهم است و دوست ندارد حتی یک جمله از آن را از دست بدهیم.

 

تکنیک سوم زبان بدن در مذاکره : گارد نگیرید

وقتی نوبت به صحبت شما رسید، لطفا دست به سینه نباشید و به اصطلاح گارد نگیرید. با دستان باز صحبت کنید. اجازه دهید طرف مقابل ببیند شما پذیرای صحبت او هستید.

تکنیک چهارم زبان بدن در مذاکره : ارتباط چشمی را قطع نکنید

وقتی شخص برای شما صحبت می کند، سرتان را به نشانه تایید پایین و بالا بیاورید. همچنین حتی اگر نارنجک در کنار شما ترکید ارتباط چشمیتان را قطع نکنید. اینطور حس خیلی بدی به طرف مقابل می دهید و طرف احساس می کند تمایلی به ادامه مذاکره ندارید. اگر مجبور شدید می توانید با عذرخواهی آن را پوشش دهید. اما فقط یک بار

 

تکنیک پنجم زبان بدن در مذاکره : لبخند را فراموش نکنید

در حین مذاکره حتما اگر بررسی کردید سمت مقابل شما احساس نزدیکی به شما می کند، شما گارد نگیرید و با لبخند در حین مذاکره پذیرای او باشید.

 

سخن آخر

البته مهارت مذاکره پیچیدگی خاص خودش را دارد. اما این نماتی که در بالا گفته شد، به شما خیلی کمک خواهد کرد. اما برای اینکه مذاکره حرفه ای داشته باشید، می توانید در کلاس های مهارت های مذاکره و زبان بدن شرکت کنید.

 

 

 

راستی ! در اینستاگرام  منو دنبال کردید؟ کتاب چاپی من چطور؟ کتاب هفت و نیم گام تا سخنرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.