ارتباط گیری با مخاطبان در آغاز و حین سخنرانی

ارتباط گیری با مخاطبان در همایش و کارگاه

در اینجا ارتباط گیری با مخاطبان را می آموزیم و درموقعیت های متفاوت آن را بررسی می کنیم. پس با من همراه باشید

ارتباط گیری با مخاطبان چرا؟

یک سخنران حرفه ای همیشه سعی می کند در سخنرانی هایش با مخاطبانش ارتباط موثر برقرار کند. چرا که یک سخنران بغیر از ارائه محتوا باید برند قوی ای بسازد و این کار با ارتباط گیری مخاطبان انجام می پذیرد. هرچند همایش ها معمولا در ایران یک طرفه است و فقط سخنران حق دارد صحبت کند و مخاطب حق صحبت ندارد.

ارتباط گیری با مخاطبان در آغاز سخنرانی: استفاده از یخ شکن

یکی از دوستانم وقتی همایش برگزار میکند. از همان اول از مخاطبانش میخواهد با هم یک کاری انجام دهند، او اول یک سوال مطرح می کند و سعی می کند مخاطبان را درگیر سوال کند و یک طوفان ذهنی ایجاد می کند . این کار ساید یک ربع بیشتر زمان نمیخواهد، اما تاثیر آن روی مخاطبان عالی است.

چندی پیش در یک کارگاه شرکت کرده بودم که سخنران و مدرس، از همان ابتدا به مخاطبان گفت که تک تک پاشید و خودتون رو معرفی کنید و بگید شغلتون چیه؟
البته این فقط در کارگاه ها و دوره ها قابل انجامه که تعداد کاربران کمه و شما می تونین خیلی راحت ارتباط برقرار کنید. من دو مورد را گفتم شما سعی کنید در گوگل جستجو کنید و موردهای باحال دیگه رو در بیارید که از آن در سخنرانی هایتان اسنفاده کنید

ارتباط گیری با مخاطبان در حین سخنرانی

سعی کنید در همایش ها و جاهایی که تعداد شرکت کننده ها بالاست، شرکت کنندگاه را درگیر محتوا کنید . مثلا می توانید هر از چند وقت یک بار از همان طوفان فکر استفاده کنید، نظر سنجی برگزار کنید تا مخاطب حس کنه در محتوا و رسیدن به جواب سوالات نقش مهمی داشته.

اما اگر تعداد مخاطبان پایین بود، می توانید از معرفی آنها که در ابتدای سخنرانی خکدشان را معرفی کردند استفاده کنید و هر از چند گاهی با بردن نامشان آنها را متحیر کنید.

توی کتاب هفت و نیم گام تا سخنرانی به طور مفصل آن را بیان کردم.

راستی اینستاگرام من رو دنبال کردید؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.