ملزومات موفقیت در بازاریابی تلفنی

ملزومات موفقیت در بازاریابی تلفنی

دانستن ملزومات موفقیت در بازاریابی تلفنی جز مواردی است که هر بیزنس من و بازاریابی باید با آن آشنا باشد. در این حیطه از کار بازاریابان اغلب مشاهده می شود که در کار خویش موفق نبوده و نمی توانند آن گونه که باید به وسیله ی مکالمات تلفنی مشتری را جذب خود نمایند. چنین شخصی باید با دانستن ملزومات موفقیت در بازاریابی تلفنی به چنان تبحری دست یافته باشد که مشتری در هر موقعیتی دست از کار خود کشیده و جذب سخنان او شود. لذا موفقیت در این کار نیازمند رویکرد خاص و مهمی که نمی توان آن را نادیده گرفت. در ادامه سعی شده تا با رویکرد ها و ملزومات بازاریابی تلفنی بیشتر آشنا شوید.

یک قدم تا دانستن ملزومات موفقیت در بازاریابی تلفنی

نتایج برخی پژوهشگران در حوضه ی اقتصاد حاکی از آن است که بازاریابی تلفنی امروزه به شکلی منفعل و غیر فعال درآمده است و در نتیجه کارایی گذشته را ندارد. اما در مقابل بسیاری از شرکت ها هستند که همچنان روش اصلی بازاریابی های آن ها به صورت تلفنی است. اما آنچه مهم است دانستن ملزومات موفقیت در بازاریابی تلفنی است تا از آن طریق جذب مشتری و مفقیت حاصل شود.

کلید موفقیت کجاست؟

نکاتی که در اینجا برای شما دوستان و همراهان همیشگی آماده شده است، در حکم کلید هایی هستند که پیشرفت شما در فعالیت های بازاریابی و اقتصادی خود در گرو آن ها است. پس اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که تشنه ی دانستن ملزومات موفقیت در بازاریابی تلفنی هستند به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشید:

 

  • جذابیت کلامی داشته باشید و صحبت هاب خود را با نیاز مشتری هماهنگ کنید

این که در هنگام صحبت با مشتری لحنی جذاب و دل نشین داشته باشید بسیار مهم است. تا زمانی که شما سرد و یک نواخت صحبت کنید مشتری اعتماد خود را از دست داده و بی میل می شود. چرا که گمان می کند یکی از هزاران مشتری در طول روز است که شما با بی توجهی جواب او را می دهید. همیشه به یاد داشته باشید که مشتریان دوست دارند برای شما مورد توجه و منحصر به فرد باشند. گویی اولین مشتری شما در آن روز بوده اند. و تمامی این ها در گرو لحن زیبا و جذاب شماست که چگونه بر اساس نیاز مشتری با او صحبت می کنید.

  • زمان مناسبی را برای مکالمات خود در نظر بگیرید

یکی از راه های دانستن ملزومات موفقیت در بازاریابی تلفنی، آشنایی با مجموعه های مدل  B2Bاست که می تواند برای انتخاب زمان مناسب تماس های شما است. در هر فعالیت اقتصادی اشخاص با توجه به سمت و چایگاهی که در مجموعه دارند باید زمان مناسب مکالمات تلفنی خود با مشتریان را نیز بدانند. طبق تحقیقات برخی اقتصاددانان زمان بندی زیر برای بازاریابی تلفنی مناسب می باشد:

  • از ۱۰ الی ۱۱٫۳۰ صبح
  • ۵ دقیقه پیش از شروع ساعت بعد. یعنی زمانی که مدیران هنوز وارد جلسه نشده اند
  • صبح زود. یعنی درست قبل از زمانی که کسب و کار به معنای واقعی شروع شده باشد

 

  • مشخص کردن یک چارچوب از پیش تعیین شده برای خود

داشتن یک چارچوب مشخص برای مکالمات بازاریابی بسیار ضروری است. حتی اگر شما در این کار سابقه و تجربه ی طولانی داشته باشید. بدین ترتیب شما خواهید توانست تماس های بازاریابی را از سایر تماس ها متمایز سازید.

  • آمادگی ارائه ی هرگونه اطلاعاتی از کسب و کار خود را به مشتری داشته باشید

برای انجام تماس های مربوط به فروش و بازاریابی تنها دانستن ملزومات موفقیت در بازاریابی تلفنی کافی نیست. بلکه ضروری است تا شما با داشتن دانش و اطلاعات کافی و به روز به این ملزومات عمل کنید. اگر تا کنون برایتان پیش آمده که در طی تماس هایی که با مشتری داشتید در همان ابتدا از شما خواسته شده اطلاعاتی را بای او ارسال کنید، بدانید که یک جای کارتان می لنگد. چرا که مشتری در واقع به صورت مودبانه به شما گفته که این صحبت برای او جذابیتی ندارد و مایل به ادامه ی مکالمه نیست. در این جاست که شما نباید با گفتن بله مکالمه را پایان دهید. بلکه باید با اطلاعات جامع و کاملی که در مورد فعالیت خود دارید صحبت را ادامه داده و مشتری را قانع سازید.

  • واقع بینانه فکر کنید و اهداف محال نسازید

این که شما گمان کنید با چند تماس تلفنی در طول روز خواهید توانست صد ها مشتری را قانع ساخته و خیلی زود به نتیجه برسید کاملا اشتباه است. چرا که بازاریابی تلفنی امری زمان بر بوده و با توجه به این که طرفین مکالمه با یکدیگر غریبه هستند،‌ قانع سازی مشتری کمی حوصله می طلبد. لذا از این که برای خود مشخص کنید تا در طول فلان روز فلان تعداد مشتری جذب نمایید بپرهیزید و به جای آن اهداف واقع بینانه تری را برای خود تعیین کنید. بدین ترتیب مشتری نیز دلسرد نشده و در طول زمان به هدف خود خواهید رسید.

راستی مطالب جالب مقاله قبل با موضوع فروش تلفنی و اینستاگرام بهار زندگی را از دست ندهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.