آیا میدانید چگونه فروش تلفنی را با تکنیک های کلامی افزایش دهید؟

تکنیک های کلامی در فروش تلفنی

فروش تلفنی به عنوان یکی از حرفه ای ترین خدمات بازاریابی محسوب می شود. این خدمات مزایایی دارد که باعث می شود سود بیشتری برای یک کسب و کار حاصل شود. اما فردی که به عنوان بازاریاب مشغول گفت و گو با مسئول خرید های گوناگون میشود، باید توانمندی های لازم را داشته باشد. دو مورد از بهترین مزیت های این نوع بازاریابی، صرفه جویی در هزینه ها و مدیریت زمان است. آیا می دانید توانمندی های لازم برای بازاریابی تلفنی چیست؟ اگر دلتان می خواهد بهترین فروش تلفنی را تجربه کنید باید چند مورد از لوازم این نوع بازاریابی را بدانید و اجرا کنید.

فروش تلفنی باید با ارتباط موثر همراه باشد

یکی از مهم ترین نکاتی که در فروش و بازاریابی های تلفنی باید رعایت شود برقرار کردن ارتباط موثر می باشد. اما آیا میدانید این ارتباط گیری به چه معناست؟ احتمالاً اولین معنایی که به ذهنتان خطور می‌کند این است که: باید بتوانیم با مخاطب با لحن دوستانه صحبت کنیم. این مورد سخن درستی است اما معنای مورد نظر ما نمی باشد. معنی مورد نظر ما این است که مشاور تجارتی در حین فروش و توضیح دادن باید بتواند مخاطب خود را بفهمد. در صورتی که این فهم اتفاق بیفتد حتی اگر مشاور تجارتی نتواند فروش خوبی را ثبت کند، حتماً در ذهن مسئول شرکت (مخاطب) باقی خواهد ماند. اما این عدم فروش به ندرت پیش می‌آید.

بهترین تکنیک های فروش تلفنی که باعث افزایش سود کسب و کار میشوند

⦁ داشتن اطلاعات دقیق و درست از کمپانی:

اگر می خواهید از طریق فروش تلفنی با یک کمپانی وارد مذاکره و گفت‌وگو شوید باید به طور دقیق تمام ارتباطات داخلی و خارجی آن شرکت را بدانید. همچنین اگر بتوانید به طور حدودی گردش مالی آن شرکت را حساب کنید، در این صورت گفت و گوی شما به شدت موثر خواهد بود و پیشنهادات شما قطعاً مورد توجه آن شرکت قرار خواهد گرفت.

⦁ داشتن پیشنهاد ویژه:

سعی کنید با توجه به اخبار روزانه بهترین راه کسب سود یک بیزینس را شناسایی کنید و آن را تحت عنوان یک پیشنهاد ویژه تهیه نمایید. سپس می توانید این پیشنهاد را با در نظر گرفتن شرایط مختلف بیزینس ها به آنها پیشنهاد دهید. البته نکته مهم این است که پیشنهادات باید دقیق و درست باشد.

⦁ داشتن اختیارات فروش:

حتماً باید اختیارات کافی را داشته باشید تا بتوانید در صورت لازم قیمت گذاری دقیق و نوع فروش را اعلام کنید. این اختیارات باعث می شود که طرف مقابل در آن سوی تلفن، نگاه جدی تری به شما داشته باشد.

 

مهارت های کلامی در فروش تلفنی چیست؟

به طور کلی مهارت های کلامی مجموعه تکنیک هایی هستند که میتوانید برای ترغیب مخاطب به قبول کردن پیشنهاد ها استفاده کنید. برخی از مهمترین موارد این تکنیک ها عبارتند از:

⦁ جملات آغازین:

یکی از مهم‌ترین انتخاب هایی که باید در فروش تلفنی رعایت کنید، انتخاب نوع کلمات و جملات آغاز کننده برای گفت و گو می باشد. در این شروع نیازی نیست از شعر و جملات قصار استفاده کنید بلکه فقط باید بتوانید مودبانه و محترمانه کلام را آغاز کنید.

⦁ معرفی محترمانه:

قطعاً پس از آغاز مکالمه اولین سوالی که برای طرف مقابل ایجاد می‌شود این است که شما چه کسی هستید. در این صورت به طور مودبانه خود و سمت شغلی تان را بسیار کوتاه اعلام کنید.

⦁ هنر گوش کردن:

زمانی که شما به طور غیر مستقیم از طریق یک تلفن مشغول مکالمه هستید؛ در این صورت به طور کامل افهام دو طرفه اتفاق نمی افتد. زیرا زبان بدن شما برای مخاطب نمایان نیست. به همین علت شما باید هنر گوش کردن را به خوبی یاد بگیرید. یعنی اولاً از هر گونه سوء تفاهم جلوگیری نمایید و دوماً به طور دقیق منظور و هدف مخاطب را بفهمید.

⦁ احترام برای نظر مخاطب:

اگر مخاطب نظر خاصی داشت که شما با آن موافق نبودید نیازی نیست که فوراً مخالفت خود را اعلام کنید. در این صورت به نظر او احترام بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.