تکنیک های فروش

آموزش تکنیک های فروش عجیب

در این مقاله قصد داریم در مورد آموزش تکنیک های فروش و فروشندگی  عجیبی اشاره کنیم که بر خلاف تصور، با انجام آن درصد بیشتری از فروش را از آن خود می کنید.با این مقاله همراه من باشید تا ترفند های قابل اجرا را با هم بررسی کنیم . اما توجه داشته باشید که شاید یبک تکنیک برای شما خیلی خوب جواب دهد و همین ترفند برای فرد دیگر جواب ندهد.

صحبت هایتان را شخصی سازی کنید

احتمالا با خودتان میگویید خب شخصی سازی کردن یعنی چی؟ شاید قبلا شما می توانستید کاری کنید که فروشتان افزایش پیدا کند. اما امروز دیگه این روش ها کار نمی کنه. شما باید تمرین کنید که پیشنهادها یا صحبت هایتان کاملا شخصی سازی شده باشد. مثلا فرض کنید، به یک دست کت و شلوار بخرید. حالا فرض کنید یک فروشگاه رفته اید و روی تمام اجناسش ۲۰ درصد تخفیف گذاشته. اما فروشگاه دیگری بخاطر اینکه شما روز تولدتان است به شما ۵۰۰ هزار تومان تخفیف روی خریدتان می دهد، احتمال اینکه از فروشگاه اول خرید کنید چقدر است؟

حالا بیایید پیشنهادمان را کمی شخصی تر کنیم. با مشتری صحبت می کنیم و می فهمیم که سالگرد ازدواج ایشان با همسرشان ماه اسفند است. و می توانیم باز هم یک تخفیف خوب دیگر به همان شخص در اسفند ماه بدهیم. یا می توانیم بر اساس حرف اول اسم مشتری، که مثلا دهمین حرف از حروف الفبا هست، باز هم در آن روز از ماه تخفیف دهیم.

من فقط شروع راه تکنیک های فروش را نشانتان دادم، وقت بگذارید ببینید در فرآیند فروش شما چه چیزهایی قابل شخصی سازی هستند.

هر چه در فرآیند فروش پیشنهاد هایمان فقط و فقط مخصوص یک مشتری باشد، فروش ما افزایش پیدا می کند و مشتری اعتماد بیشتری به ما می کند.

سعی کنید به هر کسی نفروشید

تا حالا توجه کردید، چرا اکثر مردم در فروشگاه ها فقط خاهان چیزی هستند که فروشی نیست؟ مثلا یک عتیقه یا یک کلسیون را در فروشگاه میبینند که رویش نوشته شده فروشی نیست؟  یک باور غلطی که وجود دارد اینست که سعی کنید اجناستان را به همه بفروشید! . برخلاف این عمل کنید. این را باور داشته باشید که محصول یا کالای شما خاص است. اگر مشتری دست روی آن گذاشت طوری صحبت کنید که بدانید آن محصول خیلی خاص است و همه نمی توانند این را داشته باشند. ببه این ترفند فروش توجه کنید. مثلا می توانید آن محصول خاص را در یک قفسه یا یک جای خاص بگذارید و رویش نور پردازی کنید. آن وقت می بینید که چقدر خواهان آن کالا بیشتر خواهد شد.

طبق خواسته های خود عمل نکنید

خوب حتما با خودتان می گید مگه میشه ؟ کسب و کار مال منه! هر طور که بخواهم می توانم بچرخانمش. حق با شماست کسب و ما مال شماست. فروشگاه مال شماست. اما توجه کنید که اگر به حرف های مشتری گوش ندهید‌(  گوش دادن فعال را بخوانید )به زودی کسبو کاری ندارید که بخواهید هر طور که بخواهید بچرخانیدش. تصمیم گیری های مهم بر عهده شماست. اما برای اینکه کالا یا محصولی بیاورید و خودتان را بهبود بدهید نیاز به نظرات مشتریان دارید. اگر تا الان این کار را تاحالا انجام نداده اید همین الان دست به کار شوید.

یک نظرسنجی آماده کنید که از کیفیت محصول، کیفیت برخورد با مشتری، کیفیت پاسخگویی در درون آن از مشتری به صورت سوال پرسیده باشد. نگران نباشید این نظر سنجی ها به صورت آماده در اینترنت موجود است و به راحتی می توانید آن ها را دانلود کنید و چاپ کنید. یا اینکه به صورت آنلاین در سایت پرس لاین ثبت نام کنید و پرسشنامه خودتان را درست کنیدو لینک پرسشنامه را از طریق اس ام اس به مشتریانتان بفرستید و از آن ها بخواهید چند دقیقه وقت بگذارند و جواب دهند.  همیشه جواب هایی از مشتری می شنوید و پیشنهادهایی دریافت می کند که کلی ایده برای بهبود کسب و کار خودتان پیدا می کنید.

سخن آخر

توجه کنید که با توجه به نوع محصولی که میفروشید و شرایطی که دارید، همه ی این تکنیک ها قابل اجرا نباشند. پس باید هر کدام را در کسبو کارتان تست کنید و هر کدام که بهتر جواب داد را بیشتر اجرا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.