در میان روش های مختلف فروش کدامیک را انتخاب میکنید؟

متودهای فروش

نحوه ی فروش هر کالا کار آسانی نیست. اما به نظر شما آیا هر کالا نیاز دارد که با یک قانون خاص به فروش برسد؟ شاید مانند بسیاری ها پاسخ شما نیز مثبت باشد اما پاسخ ما منفی است. زمانی که شما می خواهید کالایی را به فروش برسانید فقط باید بتوانید احساس نیاز را ایجاد کنید. زمانی که این احساس ایجاد شد خریدار کالایتان را انتخاب خواهد کرد. تمامی فروشنده ها و کمپانی های موفق جهان از همین قانون استفاده می کنند؛ اما هر کدام روش و مِتد خود را دارند. آیا شما فروشنده گرامی توانسته اید که روش و مِتد خود را در اجرا کردن این قانون بیابید؟ زمانی که بتوانید روش خود را در فروش محصولات با این قانون تطبیق دهید، سودهای معقولی را به دست خواهید آورد.

روش های جدید فروش برای هر کسب و کاری

همانطور که گفتیم روش های زیادی برای عرضه محصولات یا خدمات به مشتریان وجود دارد. اما سوال اصلی اینجاست که شما کدام روش را انتخاب میکنید؟ اگر جزو کسانی هستید که از روش های قدیمی استفاده می کنند، پس در یک کلام باید به شما بگویم آینده چندان جذابی را نمی توانید داشته باشید. زیرا این مِتُد ها هستند که باعث می‌شوند فرق شما با فروشنده های دیگر اثبات شود. اما آیا میدانید معنای این سخن چیست و چه تاثیری در میزان فروش شما دارد؟ فقط برای یک لحظه خودتان را در جای خریدار قرار دهید، خب حال پاسخ دهید که: از چه فروشنده ای خرید می کنید؟ به بیان دیگر: خریداران چرا باید شما را انتخاب کنند و ترجیح دهند که اجناسشان را از شما بگیرند؟ برخی از مهم ترین کارهایی که باید برای فروش محصول یا خدمات انجام دهید عبارتند از:
⦁ محصول مورد نظر برای فروش را بشناسید
⦁ آیا توانستید برخورد خوبی با خریدار داشته باشید؟
⦁ ارتباط خوبی با خریدار برقرار کنید
⦁ اخلاق مشتری را بشناسید
⦁ با مشتری همراه شوید، یعنی برای او شنونده خوبی باشید
⦁ اکنون می توانید محصول خود را معرفی کنید

آیا میدانید اولین چیزی که به مشتری عرضه می کنید، چیست؟

شما و هر کسب و کار دیگری باید بدانید که اولین چیزی که به مشتری به فروش میرسانید، خودتان هستید. این نکته حاوی مطالب مهمی است که باید به آن توجه های لازم را در حین فروش داشته باشید. اگر خریداران به گونه‌ ای با شما برخورد کردند که عدم علاقه از رفتار آنها مشهود بود، در این صورت نیازی به ارائه توضیحات زیاد نیست. زیرا آنها از شما هیچ خریدی نخواهند کرد. اولین چیزی که آنها خرید می کنند و به خاطر آن به مغازه ی شما می آیند، خودتان هستید. در نتیجه سعی کنید همیشه فردی باشید که خریداران بخواهند از او خرید کنند.

آیا گوش کردن به صحبت های خریداران تاثیری در میزان فروش دارد؟

فروشندگانی که بیشترین سود را می‌توانند برای کسب و کار خود به دست بیاورند کسانی هستند که در ابتدا نیاز مشتریان را شناسایی میکنند. اما برای بسیاری ها سوال می شود که چگونه این شناسایی را انجام می دهند؟ این پاسخ بسیار ساده است؛ زیرا آنها فقط به صحبت های خریداران گوش می کنند. به همین جهت سعی کنید همیشه شنونده ی خوبی برای بازدیدکنندگان باشید تا بتوانید آنها را تبدیل به خریداران کنید. آیا متوجه نکته ی مهمی که در صحبت هایمان بود شدید؟ این نکته مهم چنین است که باید به جای تمرکز بر روی محصولات خود بر روی مخاطب و نیازهای توجه او داشته باشید.

آیا توان مالی خریدار می تواند در خریدش تاثیر داشته باشد؟

با توجه به نوع فروش خود یعنی نقدی یا چکی بودن محصولات، سعی کنید توان مالی خریدار را حتماً در نظر بگیرید. برای مثال اگر یک خریدار توان مالی در حدود ۲۰ بیست میلیون دارد، اجناس ۴۰ میلیونی را به او معرفی نکنید. نکته ی این سخن چنین است که شما نباید سعی کنید هر جنسی را به هر خریداری که می‌ بینید به فروش برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.