شناخت استراتژی های افزایش رضایت مشتری

افزایش رضایت مندی مشتری

افزایش رضایت مشتری یکی از مهمترین مسائلی می باشد که ما باید به آن اهمیت بسیار زیادی دهیم، چرا که در این صورت میزان درآمد ما بیشتر می شود. بر همین اساس باید با تمامی روش ها و استراتژی هایی که در افزایش رضایت و نظر مشتری نقش دارد آشنایی داشته باشیم تا بر اساس همان روش ها و استراتژی ها کسب و کا خود را رونق ببخشیم. همه ما به خوبی می دانیم در صورتی می توانیم کسب و کار خوب و پر رونقش داشته باشیم که مشتریان بیشتری را برای خرید محصولات خود فراهم کنیم. بسیاری از افراد هستند که با روش ها و استراتژی های افزایش رضایت مشتری آشنایی ندارند، به همین دلیل در ادامه برخی از مهمترین این روش ها و استراتژی ها را بیان می کنیم.

 روش ها و استراتژی های افزایش رضایت مشتری :

همانطوری که بیان نمودیم  افزایش رضایت مشتری یکی از مهمترین مواردی می باشد که باید به آن توجه بسیاری داشته باشید. برخی از روش هایی که موجب می شود رضایت مشتری خود را به دست آورید عبارت می باشد از :

  1. ارتباط داشتن با مشتری :

اینکه بتوانیم رضایت مشتری را به دست آوریم و با او در ارتباط باشیم بسیار آسان است و تاثیر بسیاری در کسب و کار ما دارد. اگر بعد از یک بار خرید کردن مشتری برای همیشه برود شاید دیگر نزد شما باز نگردد، به همین دلیل ما باید با او ارتباط برقرار کنیم و از او در مورد رضایت اش از کالای خریداری شده سوال کنیم. شکایت ها و بازخوردهای مشتری را اگر با اشتیاق دنبال کنیم بدون شک می توانیم رضایت او را به دست آوریم، چرا که در این صورت مشتری به خوبی می تواند متوجه شود که برای خواسته های او ارزش قائل هستیم.

  1. هدیه دادن به مشتریان وفادار :

یکی از راهکارهای بسیار مهمی که باید آن را دنبال کنیم این است که، به مشتریان وفادار خود پاداش و یا هدیه ای بدهیم. پاداش و یا هدیه ای که می خواهیم بدهیم هر اندازه کم و یا ناچیز باشد برای مشتری اهمیت بسیار زیادی دارد، به همین دلیل این نکته بسیار مهم را در افزایش رضایتمندی مشتری فراموش نکنید.

  1. زمان انتظار را از بین ببرید :

ما باید سعی کنیم سرعت ارائه دادن خدمات خود را تا حد امکان بسیار بالاتر ببریم. بدون شک مشتریان مایل هستند هرچه سریعتر کارهای خود را انجام دهند تا به دیگر فعالیت های خود رسیدگی کنند، اینکه زمان انتظار برای رسیدگی به کارهایشان نداشته باشید تاثیر بسیاری در رضایت آنها دارد، به همین دلیل ما باید از تشریفات و فرآیندهای پیچیده ای که در کار وجود دارد خودداری کنیم تا هرچه سریعتر مشتری به خواسته اش برسد.

  1. غافل نشدن از رسانه های اجتماعی :

امروزه بسیاری از افراد بیشتر زمان خود را در رسانه های اجتماعی می گذرانند، به همین دلیل ما می توانیم در این رسانه ها محصولاتمان را به عرضه برسانیم و با مشتریان خود در ارتباط باشیم. بدون شک داشتن یک رسانه اجتماعی مانند اینستاگرام  و … می تواند مشتریان ما را بیشتر کند و همچنین با محصولات و خدماتی که ارائه می دهیم آشناتر شوند.

  1. تمرکز بر اندازه گیری رضایت مشتری :

یکی دیگر از روش ها و استراتژی هایی که افزایش رضایت مشتری را به دنبال دارد این است که، رضای او را مورد سنجش قرار دهید. با اندازه گیری میزان رضایت مشتری می توانیم عملکردهای شرکت و یا هر کسب و کار دیگری را که داریم را بهبود ببخشیم.

  1. شخصی سازی :

اینکه ما با هر مشتری به گونه ای رفتار کنیم که او برای ما با دیگر مشتری ها تفاوت دارد، امر بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشیم. به عنوان مثال می توانیم شماره همراه مشتریان خود را بگیریم و اطلاعاتی مانند روز تولد، سالگرد ازدواج و … آنها را هم در کنار شماره تلفن آنها یادداشت کنیم، دقیقا در روز تولد و یا سالگرد ازدواج آنها آن روز را تبریک بگوییم. همچنین می توانیم به جای اینکه به او لقب مشتری عزیز را بدهیم از نام او برای مخاطب قرار دادنش استفاده کنیم.

  1. روش پاسخگویی را از مشتریان خود جویا شوید :

هر یک از مشتری هایی که ما در کسب و کار خود با آنها در ارتباط هستیم روش های خاصی را برای پاسخگویی ترجیح می دهند. به عنوان مثال برخی از کاربرانی که همیشه آنلاین هستند روش هایی مانند ارسال ایمیل و … را به روش های دیگر ترجیح می دهند. ما باید به خوبی مشتریان خود را بشناسیم تا از این طریق به بهترین نحو ممکن با آنها ارتباط برقرار کنیم. برخی از مشتریان ترجیح نمی دهند با آنها تماس گرفته شود و به همین دلیل شاید پاسخ شما را ندهند، بر همین اساس باید در ابتدا نحوه ارتباط برقرار کردن با آنها را به خوبی جویا شویم.

راستی اینستاگرام بهار زندگی رو چک کردید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.