آیا الگوریتم های جهانی میتوانند بازاریابی را آسان کنند؟

آیا الگوریتم های جهانی میتوانند بازاریابی را آسان کنند؟

زمانی که یک کسب و کار میخواهد گسترش یابد و به سود های پایدار و رو به افزایش دست یابد، باید استراتژی های شغلی و بازاریابی متنوع داشته باشد. مدیران اجرایی کسب و کار ها مهمترین نقش برای کسب سود در یک کمپانی را دارند. یعنی باید بتوانند پس از گذشت مدت زمانی معین شرکت را به یک جایگاه فرضی برسانند. حرکت دادن شرکت به سمت آن جایگاه و اهداف بالاتر کار آسانی نیست. به همین جهت مدیران سعی می کنند از استراتژی های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی های نوین استفاده نمایند. آیا شما هم به فکر استفاده از این استراتژی ها هستید؟ اگر برای راه اندازی کسب و کار خود از وام یا قرض استفاده کردید، اهمیت کسب سود برای شما حیاتی است.

آیا بازاریابی دارای الگوی خاصی است؟

نگاه موقتی و گذرا به شرکت‌ های مختلف جهان نشان دهنده ی این است که بازاریابی نوین از یک الگوریتم و شبکه ی خاصی پیروی می کند. به طور مثال بعضی شرکت ها روند گسترش کسب و کار خود را نه از طریق بازار داخلی بلکه از طریق بازار های بین المللی انجام می دهند. احتمالاً به طور دقیق منظور ما را متوجه نشده اید و باید اندکی در این موضوع به شما توضیح دهیم. روش های قدیمی اینگونه هستند که ویزیتورها و بازاریاب ها به مغازه های مختلف می روند و با یک لبخند نه چندان جذاب، سعی در قانع کردن صاحبین کسب و کارها دارند. این روش اگرچه برای مدت زمانی می‌ توانست برای قانع کردن کسب و کارها و شرکت ها موثر واقع شود. اما برای قرن حاضر روش های قدیمی دیگر نمی توانند حرفی برای گفتن داشته باشند. یکی از بهترین شیوه های گسترش کسب و کارها یافتن نیازهای کوچک در بازارهای بین المللی است. این نیازها به حدی نیستند که شرکت‌ های بزرگ به خاطر آن ها دست به تولید یا صادرات بزنند. اما کسب و کارهای کوچک با شناسایی این نیازها می توانند بازار بین المللی خود را فراهم کنند و مطمئن هستند که رقیب های بزرگی نیز ندارند.

یک بازاریاب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بازاریابی یک شغل حرفه ای است. به همین جهت فکر نکنید که با کت و شلوار پوشیدن و موهای سشوار کرده میتوانید این شغل را یاد بگیرید. باید بتوانید آموزش های لازم و کافی در حوزه ی گسترش کسب و کارها را بخوانید. سپس با مخاطب شناسی همراه با لحنی عالی مطالبتان را به مخاطب تان اعلام کنید. برای بسیاری سوال می شود که می گویند: ملزومات یک بازاریاب خوب چیست؟ مطمئناً آخرین موردی که باید به ذهن هر فرد خطور کند پوشیدن کت شلوار باشد. مهمترین لوازم یک بازاریاب عبارتند از:

⦁ خواندن کتاب های افراد موفق که توانستند کسب و کارهای کوچک را به کمپانی‌های بزرگ تبدیل کنند.
⦁ تحلیل کتاب هایی که در مورد موفقیت و گسترش کسب و کارها هستند
⦁ تشکیل گروه ها فکری
⦁ آگاهی از اخبار روز دنیا که توسط روزنامه های بین المللی معتبر اعلام می‌ شوند.
⦁ داشتن انرژی مثبت فراوان به گونه ای که هم در روحیه و هم در چهره نمایان باشد
⦁ آگاهی از نوع نیازهایی که فروشنده دارد. به طور مثال به او یادآوری کنید که مخارج دانشگاه فرزندان چقدر زیاد است.
⦁ نشان دادن راه موفقیت که همان فروش محصول شما به او خواهد بود.

آیا انرژی من برای بازاریابی کافی است؟

این سوال بسیار مهم و حساس است. لذا هر روز صبح که جلوی آینه قرار می گیرید تا خود را برای رفتن بر سر کار آمده کنید، حتماً این سوال را از خود بپرسید. این سوال باعث می شود هم اهمیت کار خود را بدانید و هم خودتان را در سطح انرژی این کار قرار دهید. به یاد داشته باشید که بازاریابی یک شغل اداری نیست که هر روز صبح بدون توجه به انرژی خود به شرکت‌ های مختلف بروید. بلکه شما می توانید در بهترین زمان ممکن فقط به یک کمپانی بروید و در صورت موفقیت حقوق چند ماه خود را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.