ویژگی های فروشنده حرفه ای

ویژگی های فروشنده حرفه ای

در این مقاله سعی کردم ویژگی های فروشنده حرفه ای را نام ببرم و تک تک ویژگی ها را با توضیح به شما نشان دهم. تک تک این ویژگی ها را در خودتان پیاده سازی کنید و منتظر بهبود فرآیند فروش خود باشید

ویژگی های فروشنده حرفه ای : هیچ کس مثل او دانش محصول خودش را ندارد

یک فروشنده موفق یک مشاور  عالی است . و با تخصصی که روی تمام کالا های خودش دارد به مشتری ها مشاوره می دهد. این که در فرآیند خرید، یک فروشنده اول مشاوره باشد بسیار مهم است. به طوری که اگر به علاقه مندان مشاوره در مورد محصول خود بدهید،  نه تنها فروش خود به خود اتفاق خواهد افتاد، بلکه رضایت مشتری را هم به همراه خواهد داشت. پیشنهاد می کنم برای جلب رضایت مشتری در خرید این مقاله را حتما بخوانید اعتماد سازی در ذهن مشتری را بخوانید.

ویژگی های فروشنده حرفه ای : او عاشق کارش است

یک فروشنده موفق همیشه با عشق سر کار خودش می رود و با رویی گشوده با مشتریان برخورد می کند و نسبت به کارش خوش بین است. در کارش فقط رفع تکلیف نمی کند و حتما رضایت مشتری را بدست می آود و در کارش استوار است.  هر روز برای خودش هدف دارد. مثلا با خود قرار می گذارد که امروز از هر ۵ مراجعه ۳ تا را به فروش تبدیل خواهم کرد. فروشنده موفق، هر روز اعداد و ارقام را تحلیل می کند و برای فردا خودش را قبل از فروش آماده می کند.

ویژگی های فروشنده حرفه ای : او پیشنهاد های رد نشدنی می دهد

حتما مقاله های تکنیک های سریع فروش ، و چطور به عنوان یک فروشنده فروشگاه بفروشیم را بخوانید.گاهی اوقات لازم است به حرف های مشتری گوش کنید و بر اساس آنها پیشنهادهایی را به آنها بدهید. یک فروشنده حرفه ای همیشه از قبل پیشنهادهایی را آماده کرده و در اساس شناسایی مشتری، به آنها پیشنهاد های خیلی خوب می دهد. مثلا فرض کنید یک فروشنده گوشی های موبایل هستید، کاری که شما می توانید بکنید اینست که در رنج های مختلف قیمت ها گوشی های مختلفی را به مشتریتان ارائه دهید. یا می توانید برای اینکه یک گوشی به فروش برسد، یک دفترچه راهنمای گوشی را که در آن مشکلات احتمالی که برای یک خریدار پیش بیاید را نوشته اید و این دفترچه فقط و فقط با خرید گوشی به آنها داده خواهد شد.

فروشنده حرفه ای فروشش را مدیون رضایت مشتری می داند

یک فروشنده حرفه ای وجدانش کاملا بیدار است و هیچ گاه فروشش را با نارضایتی مشتری پیش نمی برد و اگراین اتفاق بیوفتد تمام سعیش را می کند که رضایت آن مشتری را بدست آورد. برای محصولات یا کالاهای خود گارانتی می گذارد و با صدق دل می فروشد. یک فروشنده موفق بعد از فرآیند فروش رابطه اش را با مشتری قطع نمی کند و پیشنهادهای خوب می دهد تا باز هم به فروشگاه او بیاید و خرید کند. مثلا می توانید در ماه تولد او یا ماه ازدواج او، پیشنهادهای رد نشدنی بدهید. پیشنهاد ها نیازی نیست که حتما به قیمت ربطی داشته باشد، می توانید مثلا با خرید یک گوشی موبایل یک سال خدمات رایگان به او پیشنهاد کنید.

فروشنده  حرفه ای عالی گوش می دهد و صحبت می کند

یکی دیگر از ویژگی های فروشنده موفق ،  اینست که بسیار گوش دهنده هستند. آنها پر حرفی نمی کنند  و هر بار سوالات حرفه ای می پرسند و به پاسخ های مشتری گوش می کنند و در نهایت اگر شرایط مهیا بود، پیشنهاد خوب به آنها می دهند. اگر نه نکات کلیدی صحبت های او را یادداشت می کند و مدتی بعد با یک پیامک شخصی سازی شده او را به خرید بعدی تزغیب می کند. مدت هاست که دیگر فروشنده های پرحرف محبوبیت خود را از دست داده اند و  دگیر مردم از فروشنده هایی که پرحرفی می کنند بیزار هستند و الان جای خود را به فروشنده های زیرک و درون گرا داده اند که توانایی این را دارندکه سوالات خوب بپرسند و اجزه دهند مشتری صحبت کند و آنها هم گوش کنند.

سخن آخر

این مطالب را صرفا جهت بهبود فرآیند فروش برای شما فروشنده های عزیز نوشته ام. اگر مهارت دیگری دارید زیر همین پست در انتهای صفحه مهازت های خودتان را برای ما بنویسید و ارسال کنید. راستی اینستاگرام من پر از مطالب آموزشی است نگاهی بیاندازید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.