۶ نکته حیاتی برای موفقیت در مذاکره

موفقیت در مذاکره

راهنمایی را برای داشتن یک مذاکره موفق تنظیم کرده ام که با خواندن آن مطمئن باشید احتمال موفقیت در مذاکره به بالاترین حد ممکن خواهد رسید.

 

موفقیت در مذاکره: با هم رده خود مذاکره کنید.

نکته ای که برای شروع خواندن این مذاکره باید بدانید،این است که حتما با هم رده خود مذاکره کنید. این مورد خیلی مهم است. تصور کنید یک شخص تازه کار بدون رزومه قوی به یک شرکت که ۱۰ سال است بهترین شرکت حوزه خود شده برود. خب قطعا احتمال همکاری به صفر نزدیک است.

تکنیک های فروش و مذاکره

 

قوی و پر ابهت باشید

از یک شب قبل از روز مذاکره سعی کنید ذهنتان را آرام نگه دارید و به دور از استرس و اضطراب باشید. ممکنه ذهنتان شما را به تجربه شکست در مذاکرات قبلی ببرید ولی قوی باشید و به ذهن خود این اجازه را ندهید. هر مذاکره یک شروع جدید است. ذهنتان را متمرکز کنید تا بتوانید در حین مذاکره با قدرت و اعتماد به نفس حضور پیدا کنید.

موفقیت در مذاکره

قبل از شروع مذاکره، حتما اهدافتان را از مذاکره مشخص کنید.

در برنامه ریزی مذاکره دقیق عمل کنید و روی کاغذ بنویسید که از طرف مذاکره چه می خواهید. دقیق و با جزئیات بنویسید که چه میخواهید. هیچ وقت بدون برنامه ریزی و بدون هدف از مذاکره به پیشواز فرد نروید و اگر وقت نکردید اهداف را مشخص کنید با فرد تماس بگیرید و جلسه مذاکره را به روز دیگر موکول کنید. این کار به شما کمک می کند محوریت اصلی موضوع مذاکره را بدانید و در حین مذاکره به بیراهه کشیده نشوید.

مشخص کردن اهداف قبل از مذاکره

اطلاعات بدست بیاورد.

در مورد سوابق کاری آنها بدانید که با چه افراد یا شرکت هایی کار کردند. نقاط ضعفشان را جستجو کنید، بعدا می توانید از نقاط ضعفشان ایده برای ارائه پیشنهاد همکاری بگیرید. نقاط قوتشان هم بررسی کنید و در شروع جلسه از آن استفاده کنید و تعریف کنید.

جستجوی اطلاعات شرکت

رو در رو مذاکره کنید.

مذاکراتتان را تا حد ممکن به یک جلسه حضوری تبدیل کنید. فقط اگر مجبورید از مذاکره تلفنی استفاده کنید( آموزش مذاکره تلفنی ) بهترین نوع مذاکره مذاکره فیس تو فیس است. اینطوری اگر جواب منفی هم بگیرید، برای طرف مذاکره سخت خواهد بود که رو در رو به شما نه بگوید.

مذاکره رو در رو در موفقیت در مذاکره

پیشنهادهای جدید تنظیم کنید.

برای اهدافتان از مذاکره به یک پیشنهاد بسنده نکنید. حتما پیشنهادهای دیگری از قبل آماده کرده باشید. این کار باعث میشه درصد موفقیت در مذاکره به مقدار قابل توجهی بالا برود. سعی کنید پیشنهادهایتان را بر اصل برد –برد ارائه دهید. یعنی هم شما از همکاری سود ببرید و هم طرف مقابل.

پیشنهادهای ردنشدنی در مذاکره

صورت جلسه تنظیم کنید.

نکات و شرایط همکاری و بحثهایی که می شود، را در پایان مذاکره در اختیار طرف مقابل قرار دهید. یا باهم مرور کنید.

مرور به موارد مذاکره شده

 

 

 

مذاکره کننده عزیز خسته نباشید. مقاله زبان بدن در مذاکره را دنبال کنید و اگر نظری دارید خوشحال می شم بشنوم! اگر می خواهید ارتباط های غیر کلامی و کلامی را در یک مذاکره موفق تقویت کتید، پیشنهاد می کنم کتاب قدرت بیان را رایگان دانلود کنید.

کتاب فن بیان

راستی منو در اینستاگرام دنبال کردی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.