مهمترین عامل موفقیت کسب و کار

مهمترین عامل موفقیت در کسب و کار

کمی به دوروبرمان نگاه کنیم متوجه می شویم که تمام کسب و کارها و برندهای معروف سرشان به  تنشان بیارزد، همه دارای یک ویزگی یکسان هستند. آن هم اینست که مهمترین عامل موفقیت در کسب و کار است.

مهمترین عامل موفقیت کسب و کار

خواهش می کنم فقط ۵ دقیقه خوب فکر کنید ببینید اگر در اوایل کار اپل بود چند درصد امکان پذیر بود که یک نفر به صورت اتفاقی این برند را به اینجایی که الان هست برساند؟ چیزی که باعث موفقیت این برند شد، خود استیو جابز بود. اما بیایید فکر کنیم ببینیم آیا کس دیگری نمی توانست موفقیت اپل را ممکن کند؟

چه ویژگی در استیو جابز بود که باعث موفقیت اپل شد؟

عوامل زیادی باعث شد که برند اپل به اینجا برسد اما مهمترین آن انضباط شخصی استیو جابز بود. آیا برندی را می شناسید که بدون برنامه ریزی و به صورت اتفاقی توسط موسس آن معرفی شده باشد و چند سال دوام داشته باشد؟ نمی گم که این اتفاق نادر است، اما حتی اگر اکثر برند ها و کسب و کارها به صورت اتفاقی هم به موفقیت بزرگی رسیده باشند، بدون شک اگر موسس آن انضباط نداشته باشد به زودی در دنیای کسب و کار دیگران محو خواهد شد و اثری از او و کسب و کارش نخواهد ماند.

توجه کنید که انضباط شخصی فقط در کسب و کار نیست !

نظم شخصی باید تمام زندگی شما را تحت تاثیر قرار بدهد. مثلا فرض کنید شما در محل کارتان عملکرد پایینی دارید، این فقط مربوط به این نیست که شما کارتان را سریعتر انجام دهید. ممکن است مشکل در تغذیه شما باشد باید غذایی سالم بخورید تا قدرت تمرکز بالاتری داشته باشید و بتوانید کمتر خسته شوید.

چه کنیم که نظم شخصی داشته باشیم؟

برای اینکه در زندگی مان نظم، مهمترین عامل موفقیت در کسب و کار را داشته باشیم، انگیزه زیاد به کار ما نمیاید. باید کاری کنیم که عادت رفتارهای خوب در ما شکل بگیرد. این جمله یعنی چه. یعنی اینکه شما باید کاری کنید که خطا کردن برای شمات کاری سخت و پیچیده باشد اما راه درست رفتن کاملا ساده و در دسترس باشد.

مثالی بزنیم: فرض کنید نمی خواهید می خواهید نوشابه را ترک کنید. کار غیر حرفه ای اینست که نوشابه را در یخچال و در جلوی نوشیدنی سالم قرار دهید که راحت قابل برداشتن است. این طور اگر برای تشنگی یا عطش نیاز باشد در یخچال را باز کنیم، نوشابه را می بینیم و آن را می نوشیم.

اما کار حرفه ای اینست که یا نوشابه نخریم. یا اینکه اگر نوشابه خریدیم و در خانه داریم، اصلا در یخچال نگذاریم تا داغ باشد. اگر هم در یخچال است جایی قرارش دهیم که دسترسی به آن سخت باشد. یعنی می توانید پشت قابلمه یا موارد غذایی دیگر پنهانش کنید که اگر نیاز بود نوشابه بخورید خیلی سختی بکشید.

اما اگر باز هم نتوانستید خودتان را کنترل کنید نگران نباشید. ذهن ما انسان ها دنبال بدست آوردن چیزی است که راحل بدستش بیاورد. حتما بعد از چندبار که بدن ما سختی کشید دیگر نوشابه را کامل فراموش خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.