مهارت سخنرانی بداهه را به صورت حرفه ای چطور بیاموزیم

مهارت سخنرانی بداهه

مهارت سخنرانی بداهه را در این مقاله بررسی می کنیم و می بینیم که چه کاربردی در زندگی، کار و شغل ما دارد

مهارت سخنرانی بداهه چیست؟

نوعی مهارت سخنرانی است که از سخنران بدون هیچ آمادگی قبلی درخواست میشود که در جمع حضار صحبت کند و نتیجه این سخنرانی یک سخنرانی عالی می شود.

کاربرد مهارت سخنرانی بداهه

معمولا اگر سخنران خوبی باشید و خوب صحبت کرده باشید ، همیشه یک سری افراد هسنند که به شما حسودی میکنند و سعی دارند شما را خراب کنند و شما باید همیشه آمادگی لازم را برای این نوع سخنرانی ها داشته باشید. تازه اگر شغل دولتی داشته باشید مطمئن باشید ترفیع خواهید گرفت. تا اینجا به بررسی مهارت سخنرانی بداهه پرداختیم و کاربرد آن را بررسی کردیم. از این به بعد تمرین ها و ترفندهای سخنرانی بداهه را دنبال کنید.

ترفندهای سخنرانی بداهه

دایره لغات قوی داشته باشید

دایره لغات خود را تقویت کنید. در مقاله های قبلی کنید تندگویی را یاد گرفتیم. این تمرین دایره لغاتتون رو زیاد میکنه و کاری میکنه که مسیر عصبی شما شکل بگیره و تند تند کلماتی که فکر میکنید را به زبان بیاورید. کار دیگری که این تمرین برای شما می کند این است که قدرت بسط دادن یک موضوغ را به شما میدهد. یعنی چی ؟ یعنی اینکه اگر من مثلا بگم درخت شما تا آخر میروید و می نکانید موضوع را بسط دهید.

استرس و اضطراب کم

حق میدم که اگر بدون اطلاع قبلی از شما بخواهند که بروی سن بروید و بخواهید صحبت کنید خیلی استرس دارد. اما تمرین ها را ادامه دهید ، این تمرین ها اعتماد به نفس شما رو بالا خواهد برد ترس کمتر خواهد شد. برای مقابله با ترس مقاله ومحصول صوتی ای در سایت موجود هست که می توانید تهیه اش کنید.

تشکیل گروه برای تسط بر مهارت سخنرانی بداهه

کار باحالی که می توانید انجام دهید این است که بگردید و یک گروه فن بیان و سخنرانی تشکیل دهید و هر هفته دور همی هایی برگزار کنید و تمام تمرین ها رو پیاده سازی کنید. من بتون قول می دم با انجام این ۳ راه شما یک سخنران بداهه عالی خواهید شد. اگر نمی دانید  چطور گروه تشکلی دهید می توانید به سایت ایوند مراجعه کنید و یک رویداد بسازید و یک دورهمی برای روز خاصی تشکیل دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.