عوامل نابودی برند شما

بررسی عوامل نابودی برند

در این مقاله عوامل نابودی برند یا کسب و کار را بررسی می کنیم کنیم و راهکار ارائه دهیم. پس همراه من باشید. البته در مقاله برخورد با مشتری ناراضی این مورد رو بررسی کردیم و راه حل ارائه دادیم که چکار کنیم که نارضایتی مشتری را به رضایت تبدیل کنیم. حالا وقت آن است که با هم این مقاله را بررسی کنیم.

اولین عامل از عوامل نابودی برند: پاسخ دهی نامناسب به تلفن

اگر مدیر کسب و کار هستید می توانید منشی استخدام کنید و هرگز خودتان به تماس های ورودی پاسخ ندهید.شاید با خود فکر کنید که مشتری خوشحال می شود که با مدیر صحبت می کند، اما چنین نیست. مشتری ها با منشی بسیار راجت ترند تا با مدیر. اگر تماس های ورودی را خودتان پاسخ دهید، احساسات بدی به مشتریان خود القا می کنید. احساساتی مثل انکه شما کارتان خوب نیست و نتوانستید یک منشی استخدام کنید  تا به تلفن ها پاسخ دهد. یا اینکه در بهترین حالت اگر مشتری احساس بدی نداشته باشد، شما به عنوان مدیر کارهای مهمتری دارید که باید انجام دهید و این کار معمولا از تمرکز شما به کارهای دیگر می کاهد و وقتتان هدر می رود. حالا فرض کنید اگر مشتری درخواستی هم از شما داشته باشد که برایش انجام دهید! اگر تازه کار هستید و نمی توانید منشی استخدام کنید. می توانید از خدمات منشی تلفنی وب سایت دفتر شما استفاده کنید. قیمت ها خیلی کمتر از استخدام یک منشی است. اما اگر باز هم نمی توانید این کار را انجام دهید از خواهر، برادر یا دوست و آشنای خود کمک بگیرید. شاید مقاله بازاریابی و فروش تلفنی برایتان جالب باشد پیشنهاد می دهم  مطالعه کنید.

دومین عامل از عوامل نابودی کسب و کار: جواب ندادن به شبکه اجتماعی

شرکت شما در شبکه های اجتماعی ای که ثبت نام کرده فعالیت نداشته باشد و به پیام های دریافتی پاسخی ندهد. فرض کنید مثلا در اینستاگرام ثبت نام کردید و تصویر لوگوی شرکت و اسم شرکت را در پیج تان گذاشته اید. کسی به دنبال شماره تماس شما یا آدرس شما و یا محصولاتتان است. به شما پیام میدهد و شما از خیلی وقت پیش دیگر در اینستاگرام فعال نیستید و پست جدید  هم نگذاشته اید. چه حس بدی به مشتری القا می کنید خودتان تصور کنید. دقیقا چند روزه پیش برای خرید کت و شلوار به اینستاگرام یکی از برندهای معروف رفتم و یک پیام به آنها دادم و هنوز هنوزه جواب ندادند من هم از خرید از برند آنها منصرف شدم. خبر خوب این است که نیازی نیست مثل مورد بالا، به دیگران بسپارید چرا که معمولا نیازی به تماس صوتی ندارید و مشتری نمی فهمد که با مدیر یک شرکت در تماس است. پیشنهاد من اینست که یا در شبکه احتماعی نباشید یا اگر هستید حضور پر رنگی داشته باشید. مثلا می توانید فقط در اینستاگرام فعال باشید.

سومین عامل از عوامل نابودی برند: جواب ندادن به ایمیل ها

به ایمیل ها پاسخ بدهید. شاید باورتان نشود که بعضی از افراد برای خرید هایی از شما اول به دنبال اعتبار سنجی کسب و کار شما می روند. این کار را با پیام فرستادن به ایمیل یا شبکه های اجتماعی انجام می دهند. اگر در عرض یکی دو روز پاسخگو بودید از شما خرید می کنند و شما را به دیگران معرفی می کنند. اما اگز پاسخگو نباشید نه تنها خرید نمی کنند بلکه با صحیت هایشان از شما به دیگران باعث نابودی برند شما زا دید دیگران می شوند. اما راهکار چییست؟ الان تمام سرویس دهنده های ایمیل مثل جی میل یا یاهو، این امکان را به کاربران خود می دهند که نوشته ای را تعربف کنند که به محضی که ایمیلی دریافت شد بلافاصله به فرستنده ایمیل پاسخ دهند. وقت بگذارید یک متنی بنویسید که اگر هم دیر به ایمیل پاسخ دادید توجیهی برای فرستنده داشته باشید. مثلا می توانید بگویید ” سلام. ایمیل شما را دریافت کردیم، به خاطر این که حجم ایمیل های ورودی از شما عزیزان زیاد است، شاید  ۲تا ۳ روز طول بکشد. از صبر شما سپاسگذاریم “. حتی می توانید از این امکان برای متن های بازاریابیتان استفاده کنی که هر کس ایمیل بفرتسد بلافاصله متن محصولات شما یا یک کد تخفیف برای آنها ارسال شود.

آخرین عامل: گارانتی

صرفا اسم گارانتی را به محصولات خود نسبت بدهید و تفریبا هیچ کاری نکنید. خواهش می کنم برای این مورد وقت بگذارید و شرایطی ویژه تعیین کنید که خریداران بتوانند کالا یا محصولات شما را برگردانند. مگر چند نفر از محصولات شما ناراضی هستند؟ شاید ۱ در ۱۰۰. سود زیادی از دست نمی دهید. اما اگر این کار را نکنید باعث بدگویی خریدار از شما به دوستان و آشنایانش می شوید. شاید همه  ما این تجربه را داشتیم که کالایی زیر دست ما خراب شده، به فروشگاهی که از آن کالا را خریدیم می رویم و یه ما می گوید، این مورد شامل گارانتی نمی شود. چه حس بدی به شما القا شده؟  دیگر قضاوت را به خودتان می سپارم! لطفا این مقاله را حتما بخوانید: اعتماد سازی در ذهن مشتری

سخن آخر

مورادی را ذکر کردیم که از نابودی برند شما جلوگیری می کند. قضاوت را به خودتان می سپارم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.