راه های افزایش درآمد

راه های افزایش درآمد

راه های افزایش درآمد ای که گفته شده، ساده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید، البته بعضی از راه کار ها نیاز به فکر کردن شما دارد که ببینید چطور می توانید این روش ها را شخصی سازی کنید.

۱- راه های افزایش درآمد : فروش محصولات مکمل

اولین راه افزایش درآمد شما  استفاده از محصولات مکمل است. مثلا اگر کارتان خدمات مشاوره ای است، می توانید  فروش محصولات آموزشی را در کنار آن آغاز کنید. فکر کنید ببینید چه محصولاتی را می توانید ارائه دهید. مثلا می توانید در کنار فروشندگی گوشی های موبایل، کاور یا محاظ های شیشه ای بفروشید یا در بهترین حالت می توانید، روی گوشی های موبایل مشتری ها برنامه های پولی مختلف نصب کنید و در قبال آن پول دریافت کنید.

۲-راه های افزایش درآمد : فروش خدمات مکمل

دومین راه از راه های افزایش درآمد شما، استفاده از استراتژی فروش خدمات است. فرض کنید شما یک فروشنده لوازم آرایشی هستید، در کنار فروش محصولات آرایشی، خدمات مشاوره ای به علاقه مندان بدهید. یا اینکه فرض کنید کار شما فروش لوازم یدکی خودرو است و فقط فروش را انجام می دهید. می توانید همانجا لوازم یدکی را روی خودرو نصب کنید و دستمزد هم بگیرید. البته شاید این مثال ها در کار شما قابل پیاده سازی نباشد، اما می توانید تحقیق کنید و ببینید چه خدکاتی را به صورت مکمل می توانید به مشتریان خود بدهید که در قبال انجام آن پول دریافت کنید

۳- راه های افزایش درآمد :تمرکز روی یک تخصص

اگر برای افزایش درآمد خود از شغل دوم و سوم استفاده می کنید و وقت کمی دارید، تمرکزتان را روی پر درآمدترین کارتان بگذارید و بقیه را رها کنید. طبق قانون ۲۰ ۸۰ یا پرتو، ۸۰ درصد درآمد شما از ۲۰ درصد فعالیت های شما حاصل می شود.  البته می توانید کسی را استخدام هم بکنید که آن کارها را برای شما انجام دهد. ولی هر چقدر روی کار اصلیتان تمرکز کنید، انرژی تان روی همان کار است و قطعا باید افزایش درآمد شما خواهد شد. اگر این کار را نکنید نهایتا به جایی خواهید رسید که مجبورید یکی از کارهایتان را انتخاب کنید.

۴- دوستان خود را عوض کنید

راستش جایی خواندم که درآمد تقریبی یک نفر با ۵ نفر از اطرافیان همان فرد است که بیشترین رفت و آمد را با آنها دارد. اگر دوستانتان درآمد کمی دارند، به فکر تجدید دوستان خود باشید و بهترین افرادی را پیدا کنید که بیشترین درآمد را داشته باشند و با آنها رفت و آمد کنید. اگر این کار برای شما سخت است و نمی توانید دوستان این رد را پیدا کنید، می توانید از صحبت یا معاشرت کردن با ثروتمندان شروع کنید. این افراد دیدگاه های متفاوتی نسبت به پول و درآمد دارند، از آنها بیاموزید. ممکن است فرصت های زیادی هم در اطراف آنها باشد. بهترین جا برای پیدا کردن این افراد، در همایش ها یا کارگاه های لاکچری است. می توانید از همینجا روابط خود را با آنها شروع کنید.

۵- سرمایه گذاری

پنجیمین راه برای افزایش درآمد شما این است که جایی سرمایه گذاری کنید که به شما سود برساند. ساده ترین راه آن این است که سرمایه خود را در بانک بگذارید و سود دریافت کنید.هر چند سود این کار برای شما زیاد نیست،  اما قطعا  بدون ریسک و مطمئن است. راه های بهتری هم هست که می توانید قسمتی از درآمد خود را به سکه یا طلا بگیرید و وقتی به مقدار معینی رسید یک مغازه یا خانه بگیرید و آن را اجاره دهید. روشهای سرمایه گذاری را بیاموزید و بهترینش را انتخاب کنید. البته بورس هم گزینه بدی نیست.

۶- حل مشکلات

اگر کارمندانی دارید می توانیدجلسات هفتگی ای با موضوع افزایش درآمد در چارچوب های شرکت برگزار کنید و مشکلاتی که باعث کاهش درآمد شما می شوند شناسایی کنید و چند راه حل با کمک همکاران خود پیذا کنید و در بلافاصله اجرا کنید. گاهی نیاز است، مواد اولیه یمحصولات را از فرد دیگری بگیرید تا برایتان ارزانتر تمام شود. یا اینکه با آن فرد مذاکره کنید تا تخفیف بیشتری از آن بگیرید یا یک سری خدمات به کارتان اضافه کنید. البته اگر خودتان تنها هستید می توانید همین جلسات را با خود برگزار کنید و مشکلات را بنویسید و چند راه حل برایش پیدا کنید. در نهایت با این کار شما سریعترین روش برای کسب درآمد، را پیدا می کنید.

راستی اینستاگرام ام را دنبال کنید تا مطالب کوتاهی را به صورت ویدیویی دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.