حذف لهجه در حین سخنرانی برای حرفه ای دیده شدن

کنترل حذف لهجه در حین سخنرانی

مقاله ای درمورد حذف لهجه یا کنترل آن – همه ی لهجه های ایران بسیار شیرین است و من به شخصه وقتی با یک شخصی که لهجه دارد صحبت می کنم واقعا لذت می برم. و دوست دارم فقط به صحبت هایشان گوش کنم. این مورد فقط در زندگی عادی صادق است.

اهمیت لهجه در زندگی ما

متاسفانه اکثر ما ها در مدرسه یا دانشگاه حد اقل یک بتر دچار تمسخر قرار گرفتیم. واقعا در شرایطی باید بتوانیم لهجه خودمان را کنترل کنیم یا اقدام به حذف لهجه خود کنیم. چرا که در جلسات رسمی اگر لهجه نداشته باشیم، فن بیان و کلاممان موثرتر خواهد بود.

در اینجا تمرین های ساده اما کاربردی برای شما بازگو کردم که می توانید با انجام تمرینات فن بیان به نتیجه مطلوبی برسید

آرام آرام و شمرده حرف بزنید

اینکار باعث خواهد شد که عجله ای برای بیان حرف های خود نداشته باشید و با تفکر در مورد لحنی که از صدایتان  بیرون می آید خوب فکر کنید و مدیریت روی کنترل لهجه خود داشته باشید.

صحبت با دوستان و اطرافیان که لهجه ندارند را در اولویت قرار دهید.

با افرادی که لهجه ندارند معاشرت کشید، اینکار باعث خواهد شد به صورت ناخود آگاه طرز تلفظ و لحن درست را یاد بگیرید و جایگزین کلمات لهجه دار خود کنید.

به لهجه خود گوش دهید.

هر از چندگاهی موبایل خودتان را در بیاورید و با دوست خود شروع به صحبت کنید. بعد از ‍‍پایان تماس، بارها و بارها صدای خود را گوش کنید و ببینید مشکل از کجاست. شاید نتوانید حلش کنید، اما اینکار باعث میشه دفعه بعد با دقت بیشتری روی لهجه خود مدریریت داشته باشید و اقدام به حذف لهجه تان کنید.

حذف لهجه چقدر طول می کشد

عجله ای نداشته باشید به مرور این مورد بهبود می یابد و سرانجام باهش کاهش لهجه هنگام صحبت کردن خواهد داشت. یادمه یکی از شرکت کنندگان فن بیان خیلی لهجه غلیظی از زبان شیرین لری داشت . این دوست عزیز در طی ۲ ماه به صورت حرفه ای توانست لهجه خودش را کنترل کند. طوری بود که همه شرکت کنندگان و اطرافیان به شدت حیرت زده شده بودند. پس شما هم عجله نکنید و بگذارید این اتفاق به مرور اتفاق بیوفتد تا باعث حیرت دیگران شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.