توصیه هایی برای داشتن لبخندی زیبا

آموزش لبخند زیبا - مراقبت از سلامت لبخند - اهمیت لبخند زدن

در این مقاله سعی شده که هر چه برای آموزش لبخند زیبا مانند اهمیت لبخند زدن احتیاج داشته باشید را برای شما مدرسان، سخنرانان و فروشنده ها بگوییم و راهکارهای مراقبت از سلامت لبخند را با هم بررسی کنیم. پس تا انتهای مقاله با من همراه باشید

تفاوت لبخند مصنوعی و لبخند طبیعی

همه ما گاها در موقعیت هایی قرار گرفتیم که شاید برای لطیفه ای که برایمان تعریف کردند، خندیدیم یا اینکه به شرط با مزه بودن لبخندی به طور طبیعی و واقعی زدیم. شاید برایتان جالب باشد  که حتی اگر لطیفه خنده داری هم نبوده باشد، و ما به صورت مصنوعی هم لبخند زده باشیم،  البته منظورم از مصنوعی این نیست که زورکی لبخند بزنیم، منظورم اینست که به صورت ارادی لبخند زده باشیم.، بازهم مغز و ذهن اطرافیانمان متوجه این موضوع نمی شود. به بیان دیگر و ساده تر لبخند ارادی و غیر ارادی ای که از ما به دیگران رویت می شود، قابل تشخیص از هم نیست. پس بیایید در مورد آموزش لبخند زیبا را با هم یاد بگیریم و سعی کنیم تا در هر شرایطی بهترین لبخند را به اطرافیانمان منتقل کنیم.

انواع لبخند

خیلی جالب است کمی دقت کنیم و ببینیم که اطرافیان مشهور ما، مانند تمام هنرپیشه ها و افراد معروف، به یک شکل لبخند نمی زنند.  انواع لبخند ها مانند لبخند  با لب های بسته، لبخند کج ، لبخند با دهان باز  هستند که مثلا اگر کلارک گیبل را بشناسید، نصف شهرت او بخاطر لبخند کجی بود که بر لبانش داشت. در ادامه گذارید بیشتر در مورد اهمیت لبخند زدن برای فروشندگان و سخنرانان صحبت کنم

اهمیت لبخند زدن برای سخنرانان و فروشندگان

شاید در مورد تربیت پرستار ها و مهمانداران هواپیما های خارجی شنیده باشید که هر روز باید تمرین لبخند زدن را  برای داشتن لبخند زیبا انجام بدهند تا بتوانند تاثیر خیلی خوبی روی بیماران و مسافران خود داشته باشند. یک سخنران حرفه ای یا یک فروشنده حرفه ای، با داشتن لبخند زیبا و متفاوت می تواند تاثیر زیادی بر روی مخاطبان خود بگذارد. اکثر سخنرانان تازه کار فکر می کنند که با داشتن چهره ای خشک و جدی می توانند سخنران خوبی باشند، اما این مورد کاملا اشتباه است. حتما برایان تریسی را می شناسید، ایشان هم سخنران حرفه ای در سطح جهان هستند و هم کسب و کاری دارند که در آن محصولات آموزشی و مشاوره می دهد. نگاه به سمینارهایش بیاندازید. ببینید لحظه ای لبخند از لبانش محو می شود یا نه.

لبخند زدن برای مدرس ها و سخنرانان و فروشنده ها می تواند حس نزدیکی و صمیمیت را به مخاطبان و مشتری های خود منتقل کند و می تواند یک عمر خاطره را برای مخاطبانتان به همراه داشته باشد. باور کنید که اکثر کسانی که در سمینارها و کارگاه ها شرکت می کنند فقط دنبال اطلاعات نیستند، دنبال مکانی برای شاد بودن هم هستند. در سمینارها و کارگاه های خارجی بارها دیده ام که بهترین سخنران ها مانند آنتونی رابینز، با گذاشتن موزیک انرژی بخشی، مخاطبان را واردار می کند که ورزش کنند.

فرقی ندارد در جلسات فروش هم لبخند تاثیر بالایی در فروش شما خواهد داشت.  داشتن لبخند زیبا، و پر انرژی بودن قطعا خیلی بهتر از فروشنده ای است که اخم روی صورت و چشمان خابالود دارد.

توصیه های مراقبت از سلامت لبخند برای داشتن لبخند زیبا

حالا که از اهمیت لبخند زدن برای فروشندگان و سخنرانان آگاه شدیم بیایید در مورد داشتن نگهداری از سلامت لبخند توصیه هایی را با هم مرور کنیم.

۱- محافظت از لب

بیماری خشکی لب در نگهداری از سلامت لبخند : بعضی از مدرسان و فروشندگان، پیشنهاد هایی برای شهر ها و حتی کشور های دیگر هم ممکن است دریافت کنند و شاید اگر فروشنده ی محصولات لاکچری و گران قیمت هم باشید، موقعیت هایی برای ارائه محصولات یا خدمات خود برایتان پیش بیاید. اما ممکن است مدتی بعد از حظور در شهرهایی با آبو هوای خشک، مشکل پوست پوست شدن لبانتان پیش بیاید. برای اینکار حتما یک نرم کننده یا چرب کننده لب به همراه داشته باشید. البته برق لب هم کارساز است، اما واقعا نیاز نیست که به تمام لباتان بزنید. کافیست فقط به یک نقطه از لبانتان بزنید و با لبانتان نقاط دیگر لبانتان هم چرب کنید و در لحظه ای قبل از حظور در جلسه لباس را پاک کنید تا لبانتان برق نزدند.

بیماری سیاه شدن لب در مراقبت از سلامت لبخند : سیگار و دود را کنار بگذارید تاثیر زیادی روی لبانتان خواهد داشت. دیر و زود بلاخره لبانتان رنگ سیاه و تیره می شود و اصلا صحنه ی جالبی برای سخنران و فروشنده نیست. یادم هست که ۳ سال پیش با یک سخنران مطرح کشورمان که اسمش را نمیاورم رو در رو صحبتی داشتم. بجز بوی بد دهانی که تازه سیگار روی لبانش بود، لبان بسیار سیاه و تیره بود که به قول بعضی ها، قصر آرزوهایم به یه سوییت ۴۰ متری زیر راه پله تبدیل شد 🙂

۲- محافظت از دندان در آموزش لبخند زیبا

زردی دندان: مشکل اکثر مردم! دیگر می دانم همه با همچین صحنه ای مواجه شده ایم، پس دیگر از فاجعه آن صحبتی نمی کنم و تنها به راهکارهای آن اشاره می کنم. روزی دوبار مسواک بزنید. بعد از هر غذا نخ دندان فراموش نشوید. اکثر دندان های ما ایرانی ها جنسشان رسوبی است و سریع جرم میگیرد و اگر این مشکل را دارید در سال ۲ بار دندانتان را جرم گیری کنید یا از دستگاه های جرم گیر دندان استفاده کنید.

۳- بوی دهان در آموزش لبخند زیبا

بوی بد دهان هم می تواند روی لبخند و خنده شما روی به روی مخاطب تاثیر بدی بگذارد که باعث می شود که مخاطب در سریعترین زمان ممکن دست به فرار از صحبت های شما بزند. اگر دهانتان بوی بد می دهد، می توانید از خوشبو کننده ها و یا درمان های خانگی مانند چای سبز و نوشیدن آب یا آدامس جویدن استفاده کنید. البته این روش موقتی است و برای نتیجه بهتر لطا در این مورد در اینترنت تحقیق کنید یا به یک متخصص مراجعه کنید.

۴- نظم دندان ها

هم ردیف بودن و کج و کوله نبودندندان ها هم تاثیر زیادی روی تاثیر گذاری لبخند شما می گذارد. اگر وضع نظم دندان هایتان در وضع بدی است از پزشک مشاوره بگیرید. معمولا ارتودنسی می کنند. اما شاید روش های دیگری هم باشد که من اطلاعی ندارم. اگر شما دارید برای من در زیر همین مقاله بگویید تا بقیه هم استفاده کنند

۵- بیماری های دهان و دندان

اکثر مواردی که در مورد  سلامت لبخند و دهان گفتیم به این مورد بستگی دارد. سعی کنید اگر سخنران، مدرس یا فروشنده هستید و به حرفه خود اهمیت می دهید موارد بیماری را با کمک پزشک شناسایی کنید و درمان کنید.

سخن آخر:

اگر می خواهید در ذهن مخاطبانتان به عنوان یک فرد حرفه ای عمل کنید پیشنهاد می کنم مقاله زبان بدن و تمرین فن بیان را مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.